Pracownik+

10 sierpnia 2017 03:44

Zatrudniasz? PŁAĆ PAŃSTWU!

Chcesz zatrudnić cudzoziemca - płać. Taka zmiana przepisów, związanych z zatrudnianiem pracowników z innych krajów, została przyjęta przez obydwie izby polskiego parlamentu. Dokładniej rzecz ujmując, wprowadzona została opłata w wysokości 30 złotych za rejestrację oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi. Dotychczas takie oświadczenia były rejestrowane bezpłatnie. 

To typowe podejście polskiego aparatu administracyjnego w odniesieniu do przedsiębiorców. Jeszcze nic nie zarobiłeś, ale już musisz odprowadzać określone opłaty. Czy taka decyzja korzystnie wpłynie na regulację stosunku pracy świadczonej przez cudzoziemców w Polsce? To dość mocno wątpliwe. Bardzo prawdopodobne, że przedsiębiorcy, którzy prosperują na granicy rentowności będą próbować zatrudniać nielegalnie pracowników pochodzących z Ukrainy, Białorusi czy Armenii. A przecież wiadomo, że przy deficycie siły roboczej w niektórych branżach zatrudnianie obcokrajowców jest jedynym rozwiązaniem. Ostatecznie korzystają na tym wszyscy - pracodawca, pracownicy oraz gospodarka narodowa.

Nic zatem dziwnego, że kolejne „represje” finansowe urzędników wobec przedsiębiorców będą skłaniać tych drugich do szukania alternatywnych rozwiązań. Takim wyjściem może być rejestracja działalności gospodarczej lub spółki LLC w Stanach Zjednoczonych. Pomoc w zakresie założenia firmy w USA zapewnia Kancelaria Wyoming, wyspecjalizowana w tego rodzaju pośrednictwie.

Zadzwoń do nas: tel. PL +48 22 128 49 19

http://wolnosc24.pl/2017/07/16/beda-nowe-przepisy-dotyczace-zatrudnienia-dla-przedsiebiorcow-oznacza-to-dodatkowe-koszty/

Formularz kontaktowy