Po co mam płacić składki na ZUS?

16 października 2016 23:36 | Komentarze (2)

Po co mam płacić składkę na ZUS

Każdy przedsiębiorca marzy o tym, aby uniknąć przykrego obowiązku płacenia składek ZUS, który z każdym rokiem coraz głębiej sięga do naszych portfeli. Minimalna składka ZUS w 2016 roku wynosi już 1061,35zł ale nawet ta kwota nie zapewni nam minimum egzystencji na spodziewanej kiedyś emeryturze.

Rejestracja spółki LLC w Wyoming  pozwoli Państwu uniknąć obowiązku płacenia składek ZUS, jednocześnie otwierając drogę do samodzielnego wyboru sposobu odłożenia środków na emeryturę. Jaka kwota zostanie odłożona i kiedy będziesz mógł przejść na wcześniejszą emeryturę będzie teraz zależało tylko od Ciebie, a nie od narzuconych w Polsce wysokich składek.

Brak obowiązku płacenia składek ZUS zwalnia Cię z zabezpieczenia emerytalnego, a więc po Twojej stronie pozostaje zatroszczenie się o to, jakimi środkami będziesz dysponował w momencie przejścia na emeryturę, a sposobów na to jest wiele, np.:

 

Odkładaj co miesiąc ustaloną kwotę na konto

Odkładając miesięcznie 1000zł (mniej niż obecna stawka ZUS) przez 30 lat, przy rocznym oprocentowaniu 1,5% uzbierasz na koncie….. 434 542 zł. Jeżeli zaczniesz oszczędzać w wieku 30 lat, to mając lat 60 będziesz mógł przejść na emeryturę, która pozwoli Ci przez kolejne 30 lat żyć za 1207zł miesięcznie. Może nie jest to nadal dużo, ale i tak dwa razy więcej niż otrzymasz z ZUSu i wyliczone przy oprocentowaniu jedynie 1,5% rocznie.

Należy się spodziewać, że obowiązkowa składka ZUS w ciągu 30 lat będzie tylko, podczas gdy odkładana kwota na konto będzie zależeć wyłącznie od Ciebie. Należy też zadać sobie pytanie, patrząc na obecne zadłużenie ZUS: czy za 30 lat w ogóle otrzymasz jakąkolwiek emeryturę? Odkładając samodzielnie, masz 100% pewność, że pieniądze będą na Ciebie czekać i dla Ciebie pracować.

 

Zainwestuj w nieruchomość

Biorąc kredyt 300 000 zł na okres 30 lat, Twoja miesięczna rata wyniesie ok. 1364zł. Wynajmując kupioną nieruchomość tylko za 1500zł pokryjesz w całości ratę kredytu, czynsz i po opłaceniu podatku ryczałtowego, pozostanie Ci jeszcze niewielki zysk. W trakcie tak długiego okresu wystąpią zapewne okresy braku najemcy, które możemy pokryć z oszczędzonych na składkach ZUS środków. Po 30 latach mamy już spłacone mieszkanie wraz z zyskiem wygenerowanym z najmu. Po 30 latach, cały czynsz najmu trafia do nas, a dodatkowo mamy mamy na własnśc nieruchomośc wartą kilkaset tysięcy złotych. 

Brak obowiązku płacenia składek ZUS to szybszy rozwój firmy

Brak obowiązku opłacania składek ZUS to również możliwość szybszego rozwoju Twojej firmy, szybsze pozyskiwanie nowych klientów i generowanie większych zysków. Dla każdej firmy stawiającej pierwsze kroki w biznesie liczy się każda złotówka, a obowiązek płacenia składek ZUS nie pozwala wielu firmom na dynamiczny rozwój.

Rejestracja spółki LLC w Wyoming, oprócz uniknięcia obowiązku płacenia składek ZUS, dodatkowo zapewnia właścicielom spółki pełną anonimowość, a jedyny podatek, jakie musisz zapłacić w USA, to stanowy podatek ryczałtowy w wysokości 52 USD rocznie (przy założeniu, że nie posiadasz w USA rezydencji podatkowej ani nie prowadzisz tam działalności handlowej).

USA nie są oczywiście jedynym krajem, który pozwala uniknąć płacenia składek ZUS lecz są zdecydowanie najtańszym wyborem bowiem ROCZNY koszt prowadzenia wszystkich spraw spółki to już 1400 złotych czyli miesięczna składka ZUS, a porównując USA do Wielkiej Brytanii, która jest w trakcie opuszczania struktur europejskich, to właśnie amerykańska spółka LLC jest obecnie najbezpieczniejszym, najtańszym, a przy okazji zapewniającym pełną anonimowość rozwiązaniem.


Kancelaria 9 listopada 2016 04:11
Ubezpieczenie zdrowotne w Polsce oczywiście warto posiadać ale nie trzeba absolutnie płacić całego ZUSu. Można bowiem korzystać z ubezpieczenia zdrowotnego małżonka, które obejmuje całą rodzinę. Można wykupić w ZUS samo ubezpieczenie zdrowotne (ok 300zł/m-c) lub w przypadku posiadaczy 1ha ziemi rolnej - przystąpić do ubezpieczenia w KRUS. O zabezpieczenie emerytalne najlepiej zatroszczyć się samemu

waldi12 26 października 2016 13:11
A w jaki sposób mogę korzystać z ubezpieczenia w przypadku choroby?

Dodaj komentarz: