Nowe narzędzie Fiskusa ... juz wkrótce

1 września 2017 01:26

Nowe narzędzie Fiskusa

Coraz bardziej gęstnieje sieć zarzucana przez Ministerstwo Finansów na polskich przedsiębiorców. Chodzi oczywiście o zwiększenie dochodów pozyskiwanych z podatków. A ponieważ urzędnicy fiskusa tropią spisek na każdym kroku, już wkrótce zaczną się kontrole również transakcji elektronicznych. Jak jednak ma takie działanie wyglądać w praktyce?

 Od przyszłego roku, kosztem milionów złotych, zostanie uruchomiona nowa komórka w Ministerstwie Finansów, zajmująca się tropieniem i identyfikowaniem wyłudzeń podatków poprzez przegląd bankowych transakcji elektronicznych.  Czterdzieści osób będzie pracować 24h! To prawdziwa jednostka specjalna fiskusa! DOSŁOWNIE nie spoczną, dopóki nie znajdą pieniędzy dla państwa! 

Jednym z uprawnień tego organu, mającego działać całodobowo, będzie możliwość blokowania konta sprawdzanego przedsiębiorcy na 72 godziny z opcją wydłużenia takiej sankcji na okres nawet do 3 miesięcy. To wystarczająco długo, by sparaliżować działalność firmy na dobre, a w zasadzie na złe… Dodatkowo niepokoić może fakt, iż Ministerstwo finansów nie opublikowało jeszcze rozporządzenia, wyjaśniającego sposób i tryb korzystania z Rejestru. Drżyjcie zatem przedsiębiorcy, gdyż nie wiadomo, co jeszcze spotka Was w ramach myszkowania spec-komórki od tropienia transakcji elektronicznych.

W takich okolicznościach być może lepiej już teraz pomyśleć o założeniu działalności firmowej w kraju o szerokiej wolności gospodarczej, czyli w Stanach Zjednoczonych. Czy nie warto prowadzić firmę bez obawy, że o każdej porze dnia i nocy pojedynczy urzędnik może doprowadzić do zrujnowania prowadzonego biznesu? Pomoc we wszelkich kwestiach formalnych związanych z rejestracją spółki LLC w USA udziela Kancelaria Wyoming.

Formularz kontaktowy