Nowe kasy = nowe koszty

10 sierpnia 2017 03:48

Wirtualne paragony i realne wydatki dla firm

Z dniem 1 stycznia 2018 roku - w odniesieniu do wybranych branż - pojawi się wymóg posiadania kas fiskalnych on-line. Jest to kolejny pomysł związany z uszczelnieniem systemu podatkowego i jednocześnie zapowiedź dodatkowych wydatków dla firm. W pierwszej kolejności wymogiem wyposażenia w nowe kasy będą objęte te dziedziny handlu i usług, które zdaniem ministra finansów są najbardziej narażone na nieprawidłowości.

Pewien szkopuł tkwi w tym, że cena zakupu kasy wynosi co najmniej 1800 złotych netto, a koszt miesięczny transmisji danych określa się na poziomie 20 złotych. Dla wielu przedsiębiorców będzie to kolejna inwestycja, która sama w sobie nie przyniesie im żadnych korzyści. Ale jeśli nowe przepisy zostaną przyjęte, nie będzie już innego rozwiązania. Naturalnie nikt nie pytał o zdanie przedsiębiorców tylko stawia ich niemal przed faktem dokonanym. Niestety nie będzie możliwości wyboru odnośnie pozostania przy dotychczasowym sposobie kasowania klientów lub przejścia na nowy.

Takie podejście administracji finansowej wzbudza wśród wielu przedsiębiorców wątpliwości co do sensu dalszego działania w polskiej rzeczywistości gospodarczej. Czy istnieje jednak jakaś alternatywna opcja? Owszem, jest to zarejestrowanie działalności na terenie Stanów Zjednoczonych. Na dobrą sprawę nie trzeba tam wcale się wybierać, aby tego dokonać. Wystarczy skorzystać z pośrednictwa Kancelarii Wyoming, działającej już w Polsce. 

Zadzwoń do nas: tel. PL +48 22 128 49 19

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22167576,to-juz-pewne-nadchodzi-koniec-tradycyjnych-kas-fiskalnych.html

Formularz kontaktowy