Mały ZUS jeszcze nie teraz

18 lipca 2017 21:53

PAŃSTWU NIE ŚPIESZY SIĘ, BY POMÓC PRZEDSIĘBIORCOM – MAŁY ZUS JESZCZE NIE TERAZ

Mały ZUS - duża radość. Ale kiedy? Raczej jeszcze nie w najbliższym czasie. Dlaczego jednak dobry i w sumie prosty skądinąd pomysł musi tak długo się wykluwać, aby przybrać postać realnej regulacji prawnej, która ułatwi życie, a zapewne i pozwoliłaby przetrwać tysiącom przedsiębiorców?

No cóż, trwają konsultacje społeczne, urzędnicy przeprowadzają stosowne wyliczenia, a media mają dobry temat do debat. I chyba wszyscy są zadowoleni oprócz… małych firm, które nadal miesiąc w miesiąc wykładają na ZUS ponad tysiąc dwieście złotych bez względu na to, ile udało im się wypracować zysku.

Inna rzecz, że tzw. „mały ZUS” nie jest jeszcze przesądzony i raczej stanowi obietnicę niż realną perspektywę. A przecież zdecydowanie uczciwiej byłoby obciążać przedsiębiorcę proporcjonalnie do dochodu, który ten wypracował? Zarabiam dużo to płacę dużo, zarabiam mało to płacę mało, mam straty w działalności to nic nie płacę. Owszem to możliwe, ale w innym kraju. Nazywa się on Stany Zjednoczone. Czy tam można prowadzić działalność bez konieczności wyprowadzki za ocean? Tak. Polska firma może „przenieść się” do Stanów Zjednoczonych. Czy to się opłaca? Nie tylko się opłaca, ale jest w pełni legalne i bezpieczne. Pomoc w kwestiach formalnych związanych z rejestracją spółki LLC w USA udzieli Wam Kancelaria Wyoming.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mala-dzialalnosc-gospodarcza-zus-emilewicz,65,0,2328129.html

Formularz kontaktowy