Jeden błąd i już nie jesteś przedsiębiorcą

30 listopada 2017 03:58 | Komentarze (0)

Kolejne planowane zmiany przepisów dotyczących ścigania nieuczciwych przedsiębiorców przywodzą na myśl sytuację sapera - jedna pomyłka i już Cię nie ma. Sens wprowadzania różnych modyfikacji regulacji skarbowych, uszczelniających system podatkowy nie powinien jednak zakładać aż tak drastycznych sankcji. W myśl przygotowywanych przepisów przez Ministerstwo Finansów każdy, kto mniej lub bardziej świadomie posłuży się nierzetelną fakturą może mocą wyroku sądowego otrzymać zakaz prowadzenie działalności gospodarczej. Tym sposobem realne stanie się zlikwidowanie firmy, która przykładowo zatrudnia sto lub więcej osób.

Od razu pojawia się więc pytanie czy karanie nie powinno być stopniowane oraz czy przedsiębiorca, który dopuścił się uchybienia nie zasługuje na drugą szansę. Należy przy tym mieć świadomość, że niektóre firmy mogą paść ofiarą manipulacji ze strony konkurencji. Jeżeli przepisy w tym kształcie wejdą w życie, wiele firm może stanąć przed groźbą zakończenia działalności wskutek pojedynczego błędu. Wygląda na to, że warunki prowadzenia biznesu w Polsce będą jeszcze bardziej obciążone potencjalnymi represjami ze strony aparatu skarbowego oraz sądownictwa.

Taka sytuacja sprzyja podjęciu rozważań odnośnie zarejestrowania firmy w kraju o znacznie bardziej liberalnym podejściu do kwestii formalno-podatkowych. Wg opinii Kancelarii Wyoming jednym z najlepszych rozwiązań może okazać się przeniesienie działalności do Stanów Zjednoczonych. Jest to sposób na pozbycie się ogromnego narzutu obciążeń fiskalnych i rozmaitych zobowiązań składkowych. Wspomniana kancelaria zajmuje się bezpośrednią pomocą w zakresie przerejestrowania lub założenia działalności na terenie USA.

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj wpis.

Dodaj komentarz: