Jak zabija się przedsiębiorczość?

10 sierpnia 2017 03:46

Kłody pod nogi przedsiębiorców

Zapowiedzi ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej przez obecną ekipę rządową coraz bardziej wyglądają na puste przedwyborcze obietnice. W praktyce przyjmowane są - w postaci aktów prawnych - rozwiązania jeszcze bardziej komplikujące funkcjonowanie biznesu w Polsce.

Obniżenie podatku CIT do 15% dla małych i średnich firm w istocie dotyczy tylko spółek kapitałowych, co dla większości przedsiębiorców oznacza brak jakichkolwiek zmian czy ulg. Kolejna zmiana - zmniejszenie limitu transakcji gotówkowych do 15 tysięcy złotych jedynie utrudnia swobodę gospodarowania finansami firmy. Teoretycznie miała być to regulacja uderzająca w szarą strefę.

Kolejne utrudnienie dla firm łączy się z wymogiem posiadania przez firmę fizycznej siedziby. Z pozoru to rozwiązanie zapobiegające zakładaniu fikcyjnych działalności. W gruncie rzeczy wydaje się jednak, że taki warunek ma ułatwić pracę wszelkim kontrolom, które będą mieć zdefiniowany adres działania firmy, co ułatwi prowadzenie wszelkich działań kontrolnych.

Pojawiło się dodatkowo wiele innych nowych przepisów, które w żaden sposób nie wpłyną na podniesienie stopnia swobody gospodarczej. W tych okolicznościach coraz większa grupa przedsiębiorców poważnie rozważny pomysł rejestracji działalności gospodarczej w innym kraju. Pomoc w tym zakresie oferuje Kancelaria Wyoming, zajmująca się rejestracją firm i zakładaniem spółek LLC w Stanach Zjednoczonych.

Zadzwoń do nas: tel. PL +48 22 128 49 19

http://nczas.com/publicystyka/jak-pis-zarzynal-przedsiebiorczosc/

Formularz kontaktowy