Jak skutecznie zniechęcić do założenia biznesu w Polsce?

7 października 2016 15:11 | Komentarze (4)

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Ministerstwo Finansów planuje dokładniejsze prześwietlanie przedsiębiorców zamierzających prowadzić biznes w Polsce. Teoretycznie, cel jest szczytny ale trudno oprzeć się wrażeniu, że skończy się... jak zwykle. Ten ciekawy pomysł można by bowiem w skrócie zatytuować tak: "Jak sponiewierać polską przedsiębiorczość i utrudnić życie uczciwym przedsiębiorcom".

Czy też macie podobną opinię? Amerykańska gospodarka rynkowa jest bardzo młoda (jeśli nie liczyć wymiany barterowej między plemieniami Nawaho i Cheyenami w XVII wieku) ale od samego początku nikt nie powątpiewał, że to najlepszy i najkuteczniejszy sposób rozwoju gospodarczego zarówno lokalnych społeczeństw jak i całego systemu. Wystarczy stworzyć ramy prawne dla funkcjonowania biznesu i oddać ludziom sprawy we własne ręce, bo oni sami najlepiej wiedzą co, gdzie, kiedy i komu sprzedać, a jeśli nie trafią ze swoim pomysłem w popyt rynkowy, to w najgorszym razie staną się bogadsi o własne doświadczenie biznesowe.

Komu i dlaczego miałby zależeć na tym, aby w gospodarce rynkowej wiązać przedsiębiorcom ręce? Proponowany zapis spowoduje, że rejestracja spółki w Polsce może trwać miesiącami. Czy ktoś będzie jeszcze zainteresowany rejestracją spółki lub działalności poprzez polski podmiot? 

W Wyoming, pełna rejestracja spółki zajmuje nam obcenie 24h i nikt nie pyta o przeszłość, cel czy zaległości podatkowe właściciela spółki. Co więcej, nikt nie pyta o nazwisko właściciela spółki, dzięki czemu nasz biznes możemy prowadzić całkowicie anonimowo.

 


Kancelaria 26 października 2016 13:09
Tak. Spółka może bez obaw gromadzić pieniądze na tym rachunku gdyż są one wolne od zajęć komorniczych. Jako właściciel spółki swobodnie Pan tymi środkami dysponuje choć formalnie są własnością spółki LLC.

janus12 16 października 2016 23:23
Nie mogę obecnie otworzyc działalności w Polsce bo ściga mnie komornik i od razu jamie cały rachunek bankowy firmy. Czy mogę bezpieczenie prowadzić biznes poprzez spółke w USA?

Kancelaria 13 października 2016 11:17
Nie jest to żadnym problemem. Wpis w polskim rejestrze karmym nie stanowi przeszkody w rejestracji spółki w Wyoming.

Adam 12 października 2016 12:24
Nie mam czystej kartoteki w polskim rejestrze karnym. Czy mogę założyć spółke w Wyoming?

Dodaj komentarz: