Czy w Polsce jest miejsce na innowacje?

10 sierpnia 2017 03:47

Podatkowe hamowanie innowacyjnych przedsiębiorstw

Postulowane unowocześnianie gospodarki wydaje się być właściwym trendem. Szkoda jedynie, że nowe pomysły ministra finansów mają raczej na celu zastopowanie rozwoju innowacyjności.

Okazuje się, że lipcu br. resort finansów wysunął projekt nowelizacji, dotyczący m.in. wprowadzenia limitów wysokości kosztów uzyskania, które firma może sobie odliczyć w związku z umowami o prawa niematerialne. Limity te określono na poziomie zaledwie 5%. Takie rozwiązanie może poważnie utrudnić działanie i obniżyć konkurencyjność firm i podmiotów inwestujących w innowacje. Wygląda więc na to, że już wkrótce nie będzie opłacało się być innowacyjnym.

Domy maklerskie oraz banki wręcz muszą inwestować w nowe rozwiązanie technologiczne, które pozwalają im na konkurencyjne działanie, a ponadto gwarantują bezpieczeństwo różnorodnych operacji finansowych. Przy tak niskim pułapie odliczeń pojawia się obawa, czy podmioty, funkcjonujące na rynku finansowym, nie obniżą poziomu bezpieczeństwa swoich usług. Z podobnymi zastrzeżeniami wobec proponowanych rozwiązań Ministerstwa Finansów odnoszą się przedstawiciele branży IT, dla których ograniczenie możliwości amortyzacji kosztów będzie sporym utrudnieniem w działaniu.

Podsumowując, wiele firm z branży finansowej czy nowych technologii może wziąć pod uwagę opcję przeniesienia działalności do innego kraju. Konsultacje odnośnie zmiany miejsca działania firmy udzielane są przez Kancelarię Wyoming, która oferuje także formalną pomoc podczas rejestracji przedsiębiorstw na terenie Stanów Zjednoczonych.

Zadzwoń do nas: tel. PL +48 22 128 49 19

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22178835,rozdwojenie-jazni-wicepremiera-morawieckiego-chce-wspierac.html

Formularz kontaktowy