Czy to koniec dotacji dla małych firm?

10 sierpnia 2017 03:41

KONIEC DOTACJI DLA NOWYCH FIRM! 

Dotacje na otwarcie działalności przez bezrobotnych były jednymi z sensowniej wydawanymi pieniędzmi przez budżet państwa na tzw. walkę z bezrobociem. Ale dlaczego były? Ponieważ 1 lipca 2017 środki te zostały zablokowane. Z jakiej przyczyny? Otóż pieniądze te zostały przeznaczone na Program Za Życiem, związany z pomocą dla kobiet, które są w ciąży obarczonej poważnymi powikłaniami.

Wskutek opisanych zmian wiele osób musiało pożegnać się z planami założenia swojej działalności gospodarczej. Przykładowo, Pani Agnieszka - bezrobotna matka - zamierzała otworzyć mały zakład fryzjerski w swoim mieszkaniu. Z początkiem lipca musiała jednak całkowicie zweryfikować swoje plany, a właściwie odłożyć je na bliżej nieokreśloną przyszłość. Wygląda na to, że państwo pomaga urodzić, ale utrudnia zapewnienie utrzymania dziecku. Bycie matką jest w porządku, ale przedsiębiorczą matką już nie.

Co można wobec takiej postawy państwa polskiego doradzić rodzimym przedsiębiorcom? Chociażby założenie spółki typu LLC w Stanach Zjednoczonych. Nie licz na państwo, licz na siebie! Jako spółka LLC możesz zebrać fundusz na rozkręcenie firmy przez Kickstarter. Stroną formalną rejestracji spółek w USA zajmuje się w Polsce Kancelaria Wyoming, posiadająca odpowiednią wiedzę oraz uprawnienia.

Zadzwoń do nas: tel. PL +48 22 128 49 19

http://natemat.pl/211925,robcie-dzieci-nie-biznes-pis-w-tydzien-skasowal-dotacje-dla-przedsiebiorcow-bo-kasa-musi-isc-na-ratowanie-ciaz

Formularz kontaktowy